İnsan vücudunun çoğunluğu sudan meydana gelmektedir. Sağlıklı bir vücut için su vazgeçilmez unsurdur. Su ihtiyacını karşılamak amaçlı modern tasarım ve teknolojinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan su sebili pratik kullanımlıdır. Eski dönemlerdeki su hayratlarından ilham alınarak tasarlanan su sebilleri ev, kafe ve ofis gibi her mekânda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sıcak ve soğuk olarak iki büyük hazneleri olan su sebilleri sayesinde istenilen her anda ve durumda ister sıcak suya, ister soğuk suya kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Yaz mevsimlerinde daha çok soğuk haznesi kullanılan su sebilleri, hızlı bir şekilde servis sağlarken buzdolaplarının sürekli aç-kapa yapılmasını engelleyerek buzdolaplarının bozulmasını önlemiştir. Sadece işlevsel olarak değil modern tasarımı ile de bulunduğu ortama uyum sağlamaktadır.

Küçük ve büyük olmak üzere farklı boyutlarda üretilen su sebilleri sıcak ve soğuk suyun yanı sıra oda sıcaklığı derecesinde su haznesi de bulundurmaktadır. Genellikle iki bölmeli tasarımlarda olan su sebillerinde üst bölüm su için kullanılırken alt bölümde soğutmalı ya da soğutmasız dolap bulunmaktadır. Su sebillerinin yan tarafında bulunan bardaklık kısmı sayesinde özellikle iş yerleri olmak üzere her alanda pratik kullanım sağlamaktadır. Alt bölümde bulunan mini dolap ve yan kısmındaki bardak stok bölümü ile ekstra hizmet sağlayan su sebilleri beklentileri karşılamak adına en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış her mevsim kullanışlı bir cihazdır.