EVİNİZ, BAHÇENİZ, ATOLYENİZ İÇİN ARADIĞINIZ HERŞEY! 


Yapı Market ülkemizde kısa bir geçmişi olan ve son birkaç yılda binler rakamına kadar ulaşan ve her gün büyüyüp gelişen bir sektör.
Ülkemizdeki bu pazarı dikkate alan yabancı sermaye hızla organize olmakta zincir marketler açmakta ve tüketicilere binlerce ürünle ulaşmaktalar.
Her ne kadar yeni olsa da kısa sürede ülkemiz tüketicisi tarafından benimsenmesi ve tüketici eğilimlerinin Yapı Marketlere yönlenmesi,
yerel satıcılarında organizasyonlarını bu yönde geliştirmelerine neden olmakta, esnaf mantığından market zihniyetine geçişler yaşanmaktadır.
Bilinçli bir şekilde bu organizasyonu profesyonelce yapan firmalar büyüme göstermekte, birçoğu da arada elenip gitmektedir.


Günümüzün bu gerekliliğini zamanında gören ÖZ-KA firması 2008 yılında marketleşme kararı alarak Genel Merkezinin bulunduğu Antalya da
ilk Yapı Marketini kurdu. ÖZ-KA olarak 15 yıldan uzun bir süredir İnşaat malzemeleri konusunda bölge toptancılığı yapmanın avantajı ile binlerce
ürün ve hizmet çok uygun fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunulmaya başlandı ve Antalya halkı tarafından kısa süre içerisinde Banio adı benimsendi.
ÖZ-KA’dan sonra kendi başına bir işletme haline dönüşen Banio Yapı Market ürün gamını hızla geliştirerek çok kısa bir süre içerisinde 20.000’den fazla
ürün çeşitine ulaştı. Seramikten Vitrifiyeye, Beyaz Eşyadan Mobilyaya, El Aletlerinden Bahçe ürünlerine kadar sektörde kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle
kabul görmüş onlarca markanın ürünlerini tek bir çatı altında toplayıp müşterilerine sunmaktadır. 2009 yılı ikinci yarısı ile birlikte kendi ürün ithalatına da başlayan Banio Duşakabin, Masa, Sandalye, Cam tuğla ve Bahçe Mobilyaları seçenekleriyle bu guruplardaki fiyat uygunluğu ve kalitesini üst seviyeye çıkarmayı kısa sürede başarmıştır.
BANİO'DA KARİYER


Bu büyüme ile birlikte sektörde yetişmiş personel ihtiyacı ile ilgili sıkıntılar yaşanmaktadır. Özellikle turizm bölgelerinde  sezonluk değişimlerin fazla yaşanması bu sektördeki sıkıntıları da arttırmakta. Banio olarak personel seçimlerinde özellikle meslek lisesi çıkışlılar veya sektörde inşaat malzemeleri konusunda çalışmış kişiler tercih edilmekte. İhtiyaca göre alt veya orta kademeden başlayan personellerimiz performanslarına göre derecelendirilmekte ve başarılı oldukları taktirde daha üst pozisyonlara yükselebilmektedirler. Bir mağazada yaklaşık 50 kişi çalışmakta. Bu sayı mağaza ölçeğine göre azalıp çoğalmakta. Yeni yatırım planlarıyla birlikte Banio mağaza sayısının artacak olması  personel istihdamında ki  alanındaki bu sıkıntıları daha iyi hissettirmekte.

BANİO'DA USTA EĞİTİMİ

Her ne kadar kendin yap sektörüne hizmet etsek de, Ustalar tüketicilerin vazgeçilmezleri olmaya devam etmekte. Kendi sektöründe uzman olan ve Antalya Bölgesinde çalışan hemen hemen her ustaya ulaşmayı da amaç edinen Banio’da usta seminerleri de hızla devam etmektedir. İlk etapta bölgede bulunan çeşitli sektörde hizmet veren yaklaşık 300 ustaya firma eğitimleri verilmiştir.  Ustalara çıkartılan özel kartlar sayesinde Usta CRM'i oluşturulmuştur. Böylelikle  eğitim, seminer, toplantı gibi çalışmalar kendilerine çok kısa sürede iletilmektedir. Usta bilgileri güncel tutulmakta firmaların yeni teknolojileri hakkında kolayca bilgi tazelemeler yapılmaktadır.
 
DİĞER BAŞVURU KAYNAKLARI VE HESAPLARIMIZ: